SK » Medzináboženský dialóg » Vassula dostáva svoje tretie ocenenie Zlatá medaila mieru za medzináboženskú harmóniu a mier »

Vassula dostáva svoje tretie ocenenie Zlatá medaila mieru za medzináboženskú harmóniu a mier

Február 2011 v Dháke v Bangladéši, kde sa začali posolstvá Pravého Života v Bohu

V stredu 23. februára 2011 sme odcestovali na Veľkú slávnostnú inauguračnú ceremóniu obrazu Budhu a Zlatej ceny mieru Atish Dipankar & V Suddhananda. Po príchode o desiatej ráno tam bola prísna bezpečnosť kvôli ctihodnej predsedkyni vlády; Prítomná bola Jej Excelencia šejk Hasina, ktorá je moslimkou. Táto udalosť sa konala v kláštore Dharmarajika v Kamalapure. Bouddha Kristi Prachar Sangha usporiadala ceremóniu otvorenia 14,6 m vysokého stojaceho obrazu Budhu, ktorý bol postavený v areáli budhistického kláštora Dhamarajika v spolupráci s thajskou kráľovskou rodinou z Thajska, ktorá darovala sochu, najvyššiu takúto sochu Budhu v Bangladéši. Na otváracej ceremónii sa zúčastnili zástupcovia 11 krajín vrátane Grécka, Japonska, Číny, Srí Lanky, Malajzie a Singapuru a viac ako dvetisíc ľudí.


Vassulu doprevádzal Ven Suddhananda


Vassula sedela vedľa hodnostárov z ostatných krajín

Po príchode predsedu vlády sa program začal bangladéšskym a thajským tancom. Program sa tiež začal modlitbou ľudí rôznych vierovyznaní. Islamský imám spieval modlitbu z Koránu v arabčine a Duleep bol požiadaný, aby prečítal zo Svätej Biblie. Avšak oni tam nemali Bibliu, a tak sa Duleep spýtal Vassuly, čo má povedať. Ostávalo iba pár minút, ako vystúpil na pódium, a bolo to skutočne urgentné. Vassula požiadala Boha, aby jej pomohol napísať niekoľko slov na rýchlo. Napísala toto a Duleep to prečítal:


Duleep

Blahoslavení tvorcovia pokoja, lebo ich budú volať „synmi Božími“, povedal Ježiš Svojim učeníkom; buďte svetlom sveta, nebuďte ako soľ, ktorá stratila svoju chuť. Pretože načo je soľ, ak stratila svoju chuť? Bude vyhodená. Blahoslavení krotkí srdcom, lebo ich je Kráľovstvo Božie. Buďte dobrí a dokonalí, ako je dokonalý váš Otec na Nebesiach: ráno teda zasievajte svoje semeno lásky, na poludnie zasievajte svoje semeno pokoja, večer zasievajte svoje semeno zmierenia, potom choďte, pozbierajte svoju úrodu a ponúknite ju svojmu Otec v Nebi, a On vám povie: Vo svojej láskavosti, Moje dieťa, si získalo svoju odmenu v Nebi. Slovo Pánovo ...

V uvítacom príhovore vystúpil pán Sabre Hossain Chowdhury M.P. Ďalej vystúpili pán Dilip Barua, ctihodný minister priemyslu, policajný generálmajor suwira Songmetta PH.D., advokát Shajahan Mia M. P., ctihodný štátny minister pre náboženské záležitosti, H. E. M. Tasanawadee Miancharoen, veľvyslanec Thajského kráľovstva v Bangladéši a ctihodný Prakhru Sangkhru Boonsong Upassamo, lord Abbot, Wat Songmettawanaram, Thajsko.


Predsedkyňa vlády HE šejk Hasina

Jej Excelencia odovzdala Zlatú cenu mieru Atish Dipankar - 2011 a Zlatú cenu Visuddhananda Mahathero - 2011 medzi ocenených za prínos pri šírení posolstva mieru.

Ohlásili ju ako Vassula Ryden, „Božia posolkyňa“ z Grécka. Ona bola prvá, ktorú zavolali, aby dostala Zlatú medailu za mier Atish Dipankara za medzináboženskú harmóniu a mier, kde jej ju Jej Excelencia šejk Hasina zavesila na šiju a udelila jej tiež veľkú plaketu.

HE šejk Hasina odovzdáva Vassule Zlatú medailu za mier
a dostáva veľkú plaketu


Zlatá medaila mieru za medzináboženskú harmóniu a mier

Kliknite sem a pozrite si video.

Medzi ďalšími príjemcami za ich prínos pri šírení mierového posolstva kdekoľvek;

Phan Wannameethee z Thajska, Hye-Jeong z Kórey a Phrashru Sangkharak Noonsong Upasamo z Thajska získali Zlatú cenu za mier Atish Dipankar-2011

Zlatú cenu Visuddhananda Mahathero za rok 2011 odovzdali TYS Lama Gangchen, zakladateľovi Svetovej nadácie pre mier Lama Ganchen, Taliansko, thajskému policajnému generálmajoru Suwira Songmetta, Ajitananda Mahathero z Bangladéša a japonskému profesorovi Takahi Uemura, predsedovi Bangladéšsko-japonskej asociácie vedy. a technológie.

Predsedkyňa vlády odišla a potom sme mali prestávku na obed a popoludňajší program začal o pol piatej popoludní ceremóniou Buddha Rupa.


14,6 m - najvyššia stojaca socha Budhu v Bangladéši

Potom sme pokračovali vo veľkej zasadacej miestnosti pre oficiálne privítanie všetkých ocenených. Ako hlavný hosť zostal prítomný Jeho Svätosť, úradujúci sangharadža z Thajska, Somdej Phra Wannarat. Jeho Svätosť Sanghanayaka z Bangladéša S. Dharmapal Mahathero bol slávnostne inaugurovaný, zatiaľ čo Jeho Svätosť Sangharaja z Bangladéša Dharmasen Mahahero predsedal na tejto ceremónii. Profesor Dr. Pranab Kumar Baruya, generálny tajomník, ktorý sa k nám pripojil na našej púti v Egypte 2002 a v Turecku 2007, pozdravil Vassulu a dal jej jednu zo svojich kníh.


Pán Sabre Chowdhury MP, policajný generálmajor Suwira Songmeta, Dr.P.K.Barua a Vassula

Vassulu Ryden spolu s ostatnými príjemcami pozvali, aby sedeli v Dias, ktoré pripravili spolu s ostatnými hodnostármi. Znova oznámili, že Vassula Ryden, Božia posolkyňa z Grécka, vyjde na pódium a prihovorí sa k ľuďom.


Vassula sa prihovára hodnostárom a zástupom ľudí

Vassula sa vrátila na svoje miesto, kde vedľa nej sedel policajný generálmajor Suwira Songmeta. Gratuloval jej za jej prejav, ktorý predniesla, ako veľmi sa mu páčil. Požiadal ju, či by ho mohol dostať jej prejav. Vassula mu ho okamžite podala.


Thajský policajný generálmajor, ktorý jej zablahoželal, ju požiadal o jej prejav

Na konci programu, okolo pol ôsmej večer, sme boli pozvaní na špeciálnu večeru do hotela Dubani, ktorý usporiadal pán Sabre Chowdhury M.P. pre príjemcov ocenení.


Vassula sediaca vedľa veľvyslankyne Thajska v Bangladéši, J.E. pani Tsanawadee Miancharoen

 
 
Jedinečný príspevok k medzináboženskému dialógu: Vassulina návšteva v Dháke
Po jej príhovore o posolstvách Pravého Života v Bohu na medzináboženskom stretnutí v Dháke v Bangladéši bola Vassule udelená predstaveným budhistického kláštora Gold Award (Zlatá cena) za úsilie v propagácii mieru a medzináboženskej harmónie vo svete

Udelenie Svetovej ceny za mier (r.2003)
Vassula prijíma "Atish Dipankar & Visuddhananda zlatú cenu mieru" (23.2.2003 v Bangladéši)

Vassulin medzináboženský príhovor
Vassulin príhovor v budhistickom kláštore Bouddha Kristi Prachar Sangha v Dharmarjika
(23. február 2003)

Vassula v Bangladéši (21.- 25. mája 2002)
Krátky článok o štvordňovej ceste po Bangladéši, kde Vassula prehovorila k moslimom, hinduistom, budhistom a kresťanom.

Benin, Afrika - stretnutie s kmeňovými náčelníkmi (prevažne voodoo)
Predstavitelia rôznych tradičných smerov, prevažne voodoo, prijali pozvanie na Vassulin príhovor

Stretnutie v budhistickom chráme v Hirošime
Správa zo stretnutia, ktoré sa konalo 4. augusta 1999

Evidentne židovský
Sestra Serafima (pustovnícka rádová sestra, ktorá žije v Holywell Wales, UH) pozerá na 'Pravý Život v Bohu' na základe vlastných dlhoročných rabínskych štúdií.

Vassula sa stretáva s moslimskými imámami vo Veľkej mešite v Mymensingh
Správa zo stretnutia, ktoré sa konalo 22. februára 2011 v Bangladéši

Vassula dostáva svoje tretie ocenenie Zlatá medaila mieru za medzináboženskú harmóniu a mier
Február 2011 v Dháke v Bangladéši, kde sa začali posolstvá Pravého Života v Bohu

 


Úvod Špiritualita Jednota Cirkvi Medzináboženský dialóg Misie Beth Myriam Svedectvá Bibliografia Aktuality Kontakt
© Vassula Rydén 1986 All Rights Reserved