SK » Svedectvá » Iné náboženstvá » Duchovný vodca Dr. Pranab Kumar Baruya, budhista »

Duchovný vodca Dr. Pranab Kumar Baruya, budhista

Výňatok z prejavu predneseného na…

Najctihodnejší kresťanskí kňazi na svete, bratia a sestry, som len nezvyčajným hosťom medzi vami, pretože som budhistický pracovník sociálnej správy, a preto si viete predstaviť moje postavenie tu, ale s kresťanským svetom sme spojení už dlhý čas.

V Bangladéši máme dobré priateľstvá a vzťahy s kresťanskými cirkvami a máme mnoho priateľov. Mal som možnosť navštíviť Svätý Vatikán a tiež príležitosť pozdraviť Svätosť Pápeža. Požehnal ma a jeho veľmi vznešené prejavy počas konferencie Svetových náboženstiev a mieru, ktoré sa konali v Ríme, ma veľmi očarili.

Kardinál Ratzinger navštívil náš kláštor v Dháke, takže si môžete predstaviť, že hoci som budhista, mám vzťah s kresťanským svetom.

Teraz Pokoj. Čo je to Pokoj, dovoľte mi citovať jeden výrok Budhu. On povedal, že každý miluje svoj život, Život je drahý každému a každý sa bojí trestu a je príkladom pre ostatných. Vžite sa do predstavivosti Druhých, nezabíjajte, ani nebite žiadne stvorenie. Ak sledujeme túto cestu, ak ideme touto cestou, Pokoj nie je nerozumná vec.

Kedykoľvek vám niekto dá facku, vy nastavte druhé lice. Aké väčšie vyznanie, akým veľkým obrazom sme my všetci náboženskí vodcovia sveta bez ohľadu na hinduistov, kresťanov, budhistov alebo islam, nech sa všetci náboženskí lídri spolu stretnú, sadnú si, popremýšľajú, zajedia si a spolupracujú. Pokoj je tu, pokoj je tu.

Dovoľte mi povedať ešte jednu vec, Pokoj nie je na svete, Pokoj je vo vašom vrecku, Pokoj je v zajatí vás samých. Tam bude Pokoj. Na záver dovoľte vyjadriť našu vďačnosť osobitne Vassule. Jedného dňa, v jedno pekné ráno, sa v Bangladéši v tom čase konal náš náboženský festival Deň narodenia pána Budhu, ktorý sa volá Buddha Purnima, my sme ju našli v našom kláštore. Vassula v sprievode Kataríny a jej manžela Duleepa šli k nám a hovorili sme spolu a boli sme očarení jej misiou a aká je to misia, je to misia Pokoja a misia Medzi-náboženskej harmónie, preto to urobilo na nás dojem a prostredníctvom nej sme sem prišli a spoznali Všetci, že to je priateľstvo, spoločenstvo, musíme sa navzájom poznať, musíme poznať náboženské myšlienky iných náboženstiev, takto by sme sa mohli stať dobrými ľuďmi, môžeme sa stať dokonalými ľuďmi.

Na záver mi dovoľte povedať, aby sme žili s tými ľuďmi v zármutku žili šťastne. Žime s tými ľuďmi, ktorí sa nachádzajú nie v dobrom stave a sú nie v dokonalom stave.

Žime s nimi v Pokoji a šťastí, nech je Pokoj, nech sú všetky živé bytosti Poslušné.

Duchovný vodca Dr. Pranab Kumar Baruya
Generálny tajomník
Bangladéš Bouddha Kristi Prachar Sangha
Budhistický kláštor Dhammarajika

 
 
Pohľad Cirkvi
Informácie o pohľade Cirkvi na špiritualitu Pravého Života v Bohu

Kresťanskí duchovní, teológovia a profesori
Osobné svedectvo pravoslávnych, katolíckych a protestantských duchovných, teológov a profesorov, zasvätených osôb

Iné náboženstvá
Svedectvá predstaviteľov iných náboženstiev (nie kresťanstvo)

Svedectvá laikov z celého sveta
Súbor krátkych svedectiev laikov z celého sveta (externý link)

Svedectvá väzňov
Súbor svedectiev o obrátení väzňov z celého sveta (externý link)

 


Úvod Špiritualita Jednota Cirkvi Medzináboženský dialóg Misie Beth Myriam Svedectvá Bibliografia Aktuality Kontakt
© Vassula Rydén 1986 All Rights Reserved